Terasos ir laiptai

Turint galimybę, šalia namo, įsirengti medinę terasą yra tiesiog būtinybė. Tai nėra labai sudėtinga konstrukcija, tačiau malonus laikas praleistas jaukioje medžiu kvepiančioje aplinkoje, tikrai suteiks ir atsipalaidavimą ir begalinį malonumą. Terasos, o ypatingai medinės terasos gali atlikti ne tik poilsio erdvės vietą, derinant stilių ir dizainą atitinkančiais laiptais, galite sukurti visiškai išskirtinį eksterjerą.
Dažnas linkęs terasą įsirengti pats, tačiau neturint patirties ir reikiamų žinių, galima apsunkinti, gana paprastai atrodantį darbą, tuo pačiu ir tolimesnę terasos eksploataciją.
Labai svarbu parinkti vietą. Terasa bus visiškai netinkama, jei bus įrengta šiaurinėje namo pusėje. Žinoma, tai nebus klaida, jei specialiai norite leisti laiką šalčiausioje turimoje erdvėje, tačiau mūsų specialistai rekomenduoja rinktis labiau saulėtas ir jaukesnes pietų ar vakarų puses.
Jeigu jau esate nutarę, kurioje vietoje atsiras terasa, pakalbėkime apie medieną. Terasos mediena, o jeigu prie jos bus derinami ir laiptai, tikrai neturėtų būti panaudotas minkštų lapuočių medžių medis ar specialiai neapdorotos kietos lapuočių medienos rūšys. Žinoma, labai svarbu, kiek užsakovas gali tam skirti lėšų, nes skirtingos medienos rūšys skirtingai kainuoja, tačiau, kad ir kokią medieną rinksitės savo terasai ar lauko laiptams, atkeipkite dėmesį jog ji būtinai būtų impregnuota ar kaip kitaip termiškai apdorota. Tik taip pasirūpinę laiptais ir terasa, prailginsite jų naudojimo ilgaamžiškumą, apsaugosite nuo kenkėjų, puvimo ar pelėsio. Impregnuota mediena ilgiau išliks stabilesnė, atsparesnė temperatūriniams svyravimams, įvairiems įbrėžimams ir deformacijoms.
Pastebėjome, kad dažnas klientas bando žaisti spalvomis, o jų terasos ar lauko laiptai būna padengti neaiškios kilmės produktais. Norim atkreipti Jūsų dėmesį - nedenkite terasos ir laiptų jokias produktais, kurie sudaro plėvelę. Jeigu jau taip norite turėti spalvingą terasą ar skirtingų spalvų laiptus, panaudokite tik tam skirtas specialias alyvas, kurios stipriai įsigeria į medieną ir nepalieka jokios plėvelės ant paviršiaus. Nepamirškite, kad padengimo spalva blunka, todėl laikas nuo laiko ją reikia atnaujinti. Kadangi jūs tikrai norite kuo ilgiau išlaikyti gerą terasos ar laiptų išvaizdą, nederėtų palikti visko savieigai – medieną reikia prižiūrėti. Kad mediniai laiptai ir terasos atrodytų nepriekaištingai, priklausomai nuo lentų pasirinkimo ir būklės, juos reikėtų reguliariai alyvuoti ar impregnuoti.
Pastaruoju metu labai populiaru įrengti terasą aukštesnėje erdvėje, ar iš viso sukuriant peraukštėjimus, atskiriant juos laiptais. Tokio tipo gaminiai turi būti ypatingai gerai sutvirtinti. Mes niekada nerekomenduojame nei terasos, nei laiptų tvirtinti vinimis, tiesą sakant – to tiesiog negalima daryti niekada! Terasos - gali būti sutvirtintos naudojant specialias sistemas, kad tvirtinimo detalės būtų paslėptos, o laiptai visada būtų stabilūs. Todėl mes naudojame tik medvaržčius, kuriuos parenkame pagal stiprumą, atsparumą korozijai, padengimą, net pagal medienos rūšį ar norimą spalvą.
Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus akcentas, įrengiant terasą, o ypatingai laiptus - turėklai. Didelė klaida – pataupyti ir neįrengti turėklų ten, kur jie turėtų būti. Nors turėklų terasoms reikia ne visada, tačiau laiptams jie dažniausiai reikalingi, ypatingai jeigu konstrukcija pasiekia tam tikrą aukštį – rekomenduojame jau nuo 20/40 cm.
Mūsų specialistai patars ir rekomenduos Jums labiausiai priimtiną variantą, atsižvelgiant tiek į kliento poreikius, tiek į turimą biudžetą. Susisiekite su mumis, sutarsime ir atvažiuosime apžiūrėti Jūsų vietovę.